Zmenšiť textZväčšiť text
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Šport

Futbalový oddiel v Gribove bol založený v roku 1969 pod názvom TJ – Jednota Gribov.
Jeho prvými funkcionármi a zakladateľmi boli Bučko Michal, Bučko Pavol, Holub Jozef, Tovcimák Štefan, Bučko Štefan. Štefan Bučko veľký fanúšik Gribovského futbalu má najväčšiu zásluhu na založení futbalového mužstva a zároveň bol aj prvým predsedom futbalového oddielu.

Historický prvý zápas sme odohrali v máji 1965 v obci Šandal, kde sme zvíťazili 3:2. Úspešní strelci Štefan Timko, Štefan Bučko, Pavol Bučko.
Prvé domáce stretnutie sme odohrali v máji 1966s mužstvom Šandal. Výsledok nebol pre nás priaznivý prehrali sme 3:7. Zápas sme hrali pod Zarubi na odľahlom pastvisku.
V roku 1969 sa náš futbalový oddiel Gribov prihlásil do futbalovej súťaže III. triedy okresnej súťaže.

Naše začiatky boli veľmi ťažké a zložité. Museli sme sa začať pasovať s problémami. V tomto čase futbalový oddiel nemal veľké možnosti výberu hráčov do svojho mužstva a preto každý, kto len trochu vedel kopnúť do futbalovej lopty hral v našom mužstve. Postupne sme získavali hráčov z druhých mužstiev napr: zo Šandala – najlepší z nich boli Kobularčík, Šteľmak. Z Vislavy to boli hráči Hrickovci, Haňák, Hudák, Slivka.

Ďalšími ktorí posilnili naše rady boli hráči zo Staškoviec – Hupcej, Homza, Siry, Michľovič, Feckanin.
Futbalový oddiel už mal dostatok hráčov, avšak nastal ďalší problém a tým bolo futbalové ihrisko. Domáce zápasy sme hrali v obci Bukovce, ktoré nám vyšlo v ústrety a prepožičiavali nám svoje ihrisko. V roku 1970 sa nám podarilo urobiť za pomoci celej obce futbalové ihrisko. Ihrisko sme umiestnili / vybudovali / za obcou. Vybudovaním nášho ihriska sa naše ťažkosti a problémy s futbalom neskončili skôr nastali ďalšie prekážky. Ihrisko sme už tak povediac mali, ale hracia plocha nebola trávnatá ale škvarová.
Terajšiu podobu telovýchovné zariadenie Gribov dostavalo až postupne od jesene roku 1972 až doteraz . Jednotné roľnícke družstvo Bukovce nám pomohlo zatrávniť hraciu plochu a staralo sa nám aj o jeho pokosenie.

Momentálne už máme pekné ihrisko . Hracia plocha je ohradená zábradlím. Sú tu postavené šatne pre domáce mužstvo, hostí a rozhodcov, sociálne zariadenie / sprchy, WC /. Telovýchovné zariadenie nám slúži aj na rôzne športové podujatia.

Na ihrisku sa odohralo veľa futbalových turnajov, kde si zahral a zachytal nejeden známy futbalový hráč z Košíc a to ako napr. p. Stanislav Seman, p. Košč …….
Oživenie opäť nastalo v roku 1984. Vo výbore začali pracovať mladí, perspektívni ľudia. Výbor: Štefan Bučko ml., Jozef Bučko, Štefan Šoltis- predseda. Pod ich vedením mužstvo dosahovalo dobré výsledky a v roku 1986 mužstvo prvýkrát postupuje do najvyššej Okresnej súťaže, hoci iba len na jeden rok, ale aj tak to bol pre náš futbalový oddiel veľký úspech. Neudržali sme sa v 2. Triede aj preto nám odišlo 6 hráčov na základnú vojenskú službu. V tom čase nám veľmi pomohol futbalový oddiel Bukovce, od ktorých sme získali hráčov ako boli Blanár Jozef, Palička Jaroslav , Alexander Palička, Vladimír Fejo a Michal Grešlík.
Dňa 21.1.1994 sa naša Telovýchovná jednota – JEDNOTA GRIBOV premenovala na T J – Družstevník Gribov a dňa 13.01.2001 sa premenovala na : Telovýchovná jednota FC OLYMP GRIBOV

 • Výbor TJ – FC OLYMP GRIBOV pracoval v zložení:
 • predseda – Štefan Bučko
 • podpredseda – Štefan Mulik
 • tajomník – Ján Bučko
 • hospodár – Milan Kocák
 • člen – Michal Holub

V súťažnom ročníku 2004/2005 náš futbalový oddiel skončil na 3. mieste v medziokresnej súťaži I. triedy OOFZ Svidník a naše mužstvo už po tretíkrát sa stalo víťazom pohára Š – Autoservis a predsedu OOFZ, keď na štadióne Tesla Stropkov vo finále vyhralo nad mužstvom Sitník výsledkom 2:1. Úspešnými strelcami boli Peter


Priputník a Milan Bučko . V tomto ročníku naše mužstvo zimuje na 6. mieste.
Mužstvo tvorili títo hráči: Marcel Bučko, Marián Bučko, Martin Bučko, Milan Bučko, Štefan Bučko, Jozef Dovičak, Michal Grešlík – tréner, Michal Holub, Dušan Jacečko, Marcel Kaščák, Michal Kmiť, Rastislav Kocák, Štefan Mulik, Jozef Pašeň, Peter Priputník, Ľuboš Seman, Ladislav Teraz, Andrej Ufnár – brankár, Ján Zapotocký.

Futbal v obci fungoval vďaka sponzorom, ktorím patrí naše poďakovanie a to: nášmu rodákovi Ing. Jánovi Holubovi – Š – Autoservis Stropkov, Obecnému úradu GRIBOV a v roku 2005 sa k nim pridali sponzori: firma M. A. T. TRADE s. r. o. Bratislava a firma Taylor – Wharton Harsco s. r. o. Košice.


Najväčší úspech sme dosiahli v sezóne 2006/2007,keď sme sa stali víťazom 1.triedy.V poslednom zápase sme cestovali na horúcu pôdu do Tisinca. V tomto zápase išlo domácemu mužstvu o veľa.V prípade ak by vyhrali stali by sa tak víťazom 1.triedy.Prvý polčas sa skončil bezgólovo,ale v druhom polčase sme mali viac šťastia v hre a jediným gólom stretnutia sme si zabezpečili prvenstvo v 1.triede,keď zápas skončil 1:0 v prospech Gribova. Po zápase z rúk predsedu OoFZ vo Svidníku O.Brendzu prevzal Štefan Mulik,kapitán mužstva Gribova pohár za 1.miesto.V tejto sezóne sme mohli získať aj double,avšak vo finále pohára sme prehrali po penaltovom rozstrele  s Mestiskom.Zápas skončil v riadnom hracom čase 1:1,na penalty sme prehrali 3:0.Jediným strelcom nášho mužstva bol M.Kmiť.


Mužstvo tvorili títo hráči:A.Ufnár,M.Kmiť,Marcel Bučko,Martin Bučko,Milan Bučko,J.Zápotocký,M.Harmada,M.Jacečko,J.Kaščák,D.Maťaš,D.Jacečko,Š.Mulik,L.Teraz,Marcel Kaščák,M Šlepecký,M.Holub
V nasledujúcich sezónach sme už nepodávali také presvedčivé výkony a pohybovali sme sa väčšinou v strede tabuľky 1.triedy.Postupne sme začali mať nedostatok hráčov v mládežníckom mužstve dorastu a pridali sa k tomu aj finančné problémy.Vyvrcholením týchto problémov bola sezóna 2011/2012,kedy hrozil po tejto sezóne zánik futbalu v obci.Ako tak sme sa cez letnú prestávku pozviechali a prihlásili sme sa aspoň do 2.triedy,v ktorej hráme až dodnes.V premiérovej sezóne 2012/2013 sme skončili na druhom mieste za postupujúcim Havajom.V ďalšej sezóne 2013/2014 sme už skončili na prvom mieste,avšak postupu sme sa museli vzdať kôli financiám.
Mužstvo tvorili títo hráči:J.Mulík,M.Blicha,V.Kundrát,Š.Mulik,Jozef Bučko,Marcel Bučko,Marián Bučko,Milan Bučko,M.Harmada,L.Teraz,J.Zápotocký,J.Šak,P.Zápotocky,M.Zápotocky,J.Kaščák,D.Jacečko,R.Goroľ,V.Ondria,J.Rys,M.Holub

 • Výbor TJ FC Olymp Gribov pracuje v zložení:
 • predseda:Štefan Mulik
 • podpredseda:Martin Bučko
 • tajomník:Ján Bučko
 • členovia:Michal Holub,Milan Kocák


Po dvojročnej futbalovej pauze sme sa vrátili do futbalového diania v VII. futbalovej lige OOFZ v sezóne 2018/2019. Táto pauza bola spôsobená nedostatočným počtom hráčov. Po rôznych stretnutiach a jednaniach sme dospeli k pevnému základu mužstva s ktorým fungujeme v súčasnej dobe.


Momentálne mužstvo reprezentujú: Ján Mulik, Štefan Mulik, Marek Blicha, Róbert Horvát, Dávid Ďuk, Jaroslav Zajac, Martin Kavalec, Mikuláš Dydňanský, Dušan Jacečko, Marián Harmada, Marcel Bučko, Jozef Melník, Pavol Suško, Patrik Čepa, Dominik Varga, František Hurný, Branislav Kušnier.